Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Trzeba wiedzieć, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują także w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Z tego względu właściwie każdy z nas powinien w wartościowy sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale także nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna miednicy nadzorują utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu a także wybranych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno też ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w profesjonalny sposób staramy się uzyskiwać możliwie najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. Przy tego typu przeszkodach szczególnie istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, każdy z nas powinien zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na siedząco, na leżąco jak i na stojąca. Fakt dotyczący tego, iż przerwa między skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, w czasie wprowadzania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy dojdziemy do efektywności, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}