Przegrana drużyny Polski z zespołem narodowym Czech w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Euro 2024!

Przegrana drużyny Polski z zespołem narodowym Czech w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Euro 2024!

Przegrana polskiej drużyny w pierwszym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024 - świetny występ czeskiej reprezentacji narodowej!

Zakończony w grudniu mundial w wykonaniu zespołu narodowego Polski nie był za bardzo udany. Nasi piłkarze oczywiście zdołali wywalczyć awans do fazy pucharowej, ale nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Piłkarscy wielbiciele z Polski zgodnie uważali, iż zmiana na stanowisku trenera jest konieczna. Chociażby dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza podjął decyzję o przerwaniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym selekcjonerem polskiego zespołu został Fernando Santos, którego pierwszym poważnym przeciwnikiem była drużyna Czech. Było to pierwsze spotkanie w eliminacjach do Euro 2024 i niezwykle istotne było to, aby wygrać.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra humory w reprezentacji Polski były dobre, jednak weryfikacja przyszła błyskawicznie. Już po 3 minutach starcia kadra narodowa Czech bowiem zdołała strzelić dwie bramki. To było gigantyczne zaskoczenie zarówno dla fanów zasiadających na stadionie w Pradze, jak i zawodników. Zawodnicy czeskiego zespołu narodowego od samego początku prezentowali się dużo lepiej od polskich graczy i nic nie wskazywało na to, że w drugiej części się to odmieni. Polska kadra narodowa w drugiej części tego spotkania grała nieco lepiej, jednak to gracze z Czech zdobyli gola numer 3. Jan Kuchta był zdobywcą trzeciej bramki w 64. minucie starcia. Nasi zawodnicy starali się odrabiać straty, jednak dali radę zdobyć jedynie jednego gola na 3 minuty przed końcem spotkania. Ten mecz w wykonaniu polskiej reprezentacji był kiepski i należy to podkreślić. Na pewno nie tak debiut w reprezentacji Polski wyobrażał sobie szkoleniowiec z Portugalii Santos. W drugim pojedynku eliminacji narodowa kadra Polska zmierzy się z kadrą Albanii. W tym pojedynku reprezentacja piłkarska Polski musi zgarnąć trzy punkty.