Kadra Argentyny po konkursie jedenastek wygrywa w starciu finałowym mistrzostw świata!

Kadra narodowa Argentyny zwycięża w finałowym meczu mundialu w Katarze!

Ze zniecierpliwieniem futbolowi sympatycy oczekiwali finałowego spotkania, które rozegrane zostało w niedzielę wieczorem. Z całą pewnością zakończone niedawno światowe mistrzostwa w Katarze były rewelacyjny pod wieloma względami. Mieliśmy okazję oglądać naprawdę sporo emocjonujących meczów, oraz fenomenalnych bramek i obron bramkarzy. Sympatycy piłkarscy w naszym kraju też mogą być zachwyceni. Po 36 latach drużyna Polski była w stanie awansować z fazy grupowej na światowych mistrzostwach, co można bez cienia wątpliwości określić pewnym osiągnięciem. Nie zamierzamy się jednak skupiać na wadach polskiej piłki nożnej. W aktualnym momencie o wiele ważniejsze jest to, żeby przedstawić jak doskonałym wydarzeniem był mecz finałowy mistrzostw, które odbywały się w Katarze. Grały ze sobą: Argentyna oraz obrońca tytułu mistrzowskiego francuska drużyna.

Niepodważalną gwiazdą w kadrze Argentyny jest Messi, który przez wielu jest uważany ze najlepszego gracza w historii tej dyscypliny. W zespole narodowym Francji za najwybitniejszego uznaje się Mbappe, który wielokrotnie już pokazał na tych mistrzostwach świata, że pomimo młodego wieku, czeka go nadal wiele triumfów. Mecz finałowy naprawdę fantastycznie rozpoczął się dla reprezentacji narodowej Argentyny, która po pierwszej połowie prowadziła już dwa do zera, po bramkach Messiego a także Angela Di Marii. Przebieg tego finału mógł być jednak trochę szokujący, ponieważ zawodnicy reprezentacji Francji totalnie nie umieli znaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej połowie wystartowali do kontry i to przyniosło efekty. Dwa gole w trakcie 2 minut strzelił Mbappe, doprowadzając tym sposobem do dogrywki. W dogrywce na prowadzenie znowu wysunęła się drużyna narodowa Argentyny i gdy mogło wydawać się, iż jest już po wszystkim, do akcji ponownie wszedł Kylian Mbappe. Sędzia zarządził karnego, a francuski napastnik zmienił go na gola. Mecz zakończył się rezultatem 3:3. Na kibiców piłki nożnej zgromadzonych na stadionie czekały więc karne. Narodowa reprezentacja Argentyny okazała się lepsza podczas konkursu rzutów karnych. W ten sposób Messi zdobył wszystkie trofea, jakie mógł wygrać w trakcie kariery piłkarza. Drużyna Francji zostaje wicemistrzem świata, jednak bez najmniejszych wątpliwości za cztery lata ponownie walczyć będzie o wygranie mundialu z Kylianem Mbappe w składzie.