Świetny mecz Barcelony i klęska Realu Madryt rezultatem 1 do 3!

Duma Katalonii pokonuje Real i wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

W ostatnich sezonach forma rozegrania meczu o Superpuchar Hiszpanii uległa zmianie i nie da się tego ukryć. Futbolowi sympatycy z Hiszpanii mogą czuć swego rodzaju zawód, ponieważ starcia o ten puchar przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. Na ten moment w turnieju o Superpuchar Hiszpanii walczą cztery kluby, a zwycięzcy półfinałowych par spotykają się ze sobą w spotkaniu finałowym. W obecnym sezonie w finałowym spotkaniu na przeciw siebie stanęły ekipy Barcy a także Realu Madryt. Futbolowi wielbiciele z całej Europy mogli być więc zachwyceni, ponieważ to oznaczało pierwsze El Classico w meczu o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. Trzeba tutaj mieć na uwadze fakt, że w pierwszym składzie zespołu Barcelony występuje kapitan narodowej kadry Polski, czyli Lewandowski.

Polski piłkarz miał więc szansę na wygranie pierwszego trofeum w barwach Barcelony. Sporo ekspertów sportowych przed tym starciem zaznaczało, iż głównym faworytem do wygranej jest Real. Obecny mistrz ligi hiszpańskiej oraz zwycięzca zeszłorocznej edycji Pucharu Mistrzów to dosłownie maszyna do zwyciężania pojedynków finałowych, i dlatego każdy inny rezultat niż ich wygrana byłby sporym zaskoczeniem. Dużą przewagę od samego początku starcia finałowego miała ekipa FC Barcelony. Piłkarze perfekcyjnie się rozumieli na boisku i bez problemu tworzyli następne akcje w okolicach bramki rywala. W finałowym starciu pierwsza bramka została strzelona przez graczy Dumy Katalonii, a jej strzelcem był Gavi, który sfinalizował niesamowite zagranie od Lewandowskiego. Przed zakończeniem pierwszej połowy do siatki trafił kapitan polskiej drużyny narodowej, któremu wybitnym zagraniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem dwa do zera dla Dumy Katalonii, a gracze madryckiego Realu wyglądali kiepsko na tle przeciwnika. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a 20 minut przed końcem FC Barcelona strzeliła trzeciego gola. Real zdobył honorową bramkę w dodatkowym czasie gry, a zdobywcą był Karim Benzema. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 dla Dumy Katalonii, która takim sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.