Zespół Ekwadoru ogrywa Katar w spotkaniu otwarcia mundialu!

W pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw Reprezentacja Kataru poniosła porażkę z kadrą Ekwadoru w spotkaniu otwarcia światowych mistrzostw wynikiem 0 do 2!

Mistrzostwa świata to futbolowa impreza, która odbywa się raz na cztery lata. Z pewnością wielbiciele piłki nożnej z całego świata czekają niecierpliwie na pierwszy pojedynek mistrzostw. Przy mundialu w Katarze, który wystartował w miniony weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się fantastycznie poprzedziła inauguracyjne spotkanie. Później jednak nadeszła pora na futbol i piłkarscy fani znajdujący się na stadionie oraz przez odbiornikami oczekiwali wspaniałego widowiska. Emocji nie brakowało już od początkowych minut, ponieważ gracze kadry narodowej Ekwadoru błyskawicznie strzelili gola. Emmer Valencia trafił do siatki już po 3 minutach i zdawało się, że narodowa kadra Kataru będzie mieć ciężko w tym spotkaniu. Jednak sędzia tego meczu postanowił przeanalizować za pomocą systemu VAR poprawność tego trafienia i okazało się, iż w chwili dogrania napastnik był na pozycji spalonej. W tej sytuacji gospodarze mundialu mieli więc mnóstwo szczęścia.

Reprezentacja narodowa Ekwadoru nie planowała odpuścić pomimo cofnięcia pierwszego gola. Piłkarze zespołu Ekwadoru atakowali i nieustannie kontrolowali tempo w tym pojedynku. Zawodnik reprezentacji narodowej Ekwadoru kilkanaście minut później odnalazł się w sytuacji oko w oko z golkiperem reprezentacji Kataru i został powalony przez niego. Główny sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował karnego, a bramkarzowi dał żółty kartonik. Gracz kadry Ekwadoru Emmer Valencia zmienił karnego na bramkę. W porównaniu do kadry Ekwadoru kadra Kataru wyglądała źle. Bramkarz narodowej kadry Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał nic do roboty, ponieważ po stronie Kataru nie było widać pomysłu na ten pojedynek. Druga bramka dla narodowej kadry Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I części, a strzelcem znowu był Valencia. Podczas I połowy meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej bramek. Oba zespoły w drugiej połowie znacznie obniżyły tempo i na murawie działo się mało. Ten mecz w ostatecznym rozrachunku skończył się rezultatem 2:0 dla reprezentacji Ekwadoru, która fantastycznie zaczęła ten turniej. Narodowa kadra Kataru natomiast znalazła się obecnie w ciężkim położeniu i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do następnej fazy turnieju.